LACO-DENT ul. Wrocławska 22/4 Zgorzelec

(75) 771 70 47 | 503 002 884 | 0177-863 08 34

Proteza całkowita

Proteza całkowita to rodzaj uzupełnienia zębowego wykonanego z akrylu. Jej zadaniem jest odbudować utracone zęby, przywrócić ich funkcjonalność i ulepszyć wizerunek – najlepiej tak by pacjent sam zauważył zdecydowana poprawę a to przyczyni się do szybkiej akceptacji“ trzecich zębów“.

Proteza całkowita podnosi pacjentowi zgryz i poprawia artykulacje. Przywraca funkcje żucia bo jej elementarnym zadaniem jest przyjmowanie pokarmu. Przenoszenie sil podczas nagryzania odbywa się poprzez błonę śluzowa na której osiada proteza stad jej pełna nazwa – Proteza całkowita osiadająca.

W przypadku gdy pacjent długo chodził bez protez konieczne jest zastosowanie terapii szynami nagryzowymi.“ Deprogramując pacjenta“ przyzwyczajamy go etapowo do nowej sytuacji, odciążając napięcia w rejonie stawu skroniowo-żuchwowego.

Niemniej ważną jest kwestia estetyki, dobór odpowiednich zębów ich kształt, wielkość, przezierność i kolor. Nosząc dobrze dopasowana protezę zębowa szybko ja zaakceptujesz i poprawisz jakość swojego życia. Proteza całkowita koryguje ponadto zmarszczki w rejonie ust i faldy zapadających się policzków.

Ma ona służyć Twojemu zdrowiu! Odmieniając swój wizerunek będziesz zadowolony i będziesz się częściej uśmiechał, a to będzie Twoja najlepsza wizytówka-Pamiętaj!

SPECJALISTYCZNA PRACOWNIA
PROTETYCZNO - ORTODONTYCZNA

tech. dent. KRZYSZTOF JAN BYCZEK

ZADZWOŃ 503 002 884 lub

NAPISZ